Wrocław, Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Nazwa instytucji = Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Oddział Udostępniania i Informacji Naukowej
Dokładny adres = ul. Komandorska 118/120, 53-345 Wrocław
Data złożenia oferty = 2018-07-20
Data ważności ogłoszenia = 2017-08-21
Oferowane stanowisko = młodszy bibliotekarz, Sekcja Obsługi Użytkowników Oddziału Udostępniania i Informacji Naukowej
Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Praca

Spotkanie Redakcji EBIB

W miniony weekend zespół EBIB spotkał się by podsumować dotychczasowe osiągnięcia i zaplanować przyszłość serwisu. Dziękujemy Państwu za każdy dzień spędzony z nami i liczymy na dalszy aktywny udział (można się z nami kontaktować redakcja@ebib.pl). Nie wszyscy mogliśmy być na spotkaniu, ale cała Redakcja życzy czytelnikom wakacji pełnych słońca i przygód, z dobrą fachową ebibową lekturą.

Kierunek: użytkownik zintegrowany

Zapraszamy do udziału w dniach w Małopolskim Forum Bibliotek „Kierunek: użytkownik zintegrowany”, które odbędzie się w dn. 25-26.10.2017 r. w Krakowie. Organizatorami wydarzenia są:  Biblioteka Jagiellońska, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Zarząd Okręgu Małopolskiego SBP.

Nadesłała: E. Valde-Nowak

Archiwizacja WEBU – dofinansuj badania!

Przez 6 miesięcy Marcin Wilkowski chce (od września 2017 do końca lutego 2018) na  swoim blogu wilkowski.org publikować notki poświęcone teoretycznym i praktycznym zagadnieniom archiwizacji Webu, historii WWW (głównie z lat .90) oraz metodom badań historycznych online. W tym celu ogłasza zbiórkę pieniędzy. Zebrane pieniądze umożliwią mu regularne przygotowywanie tekstów oraz pozyskiwanie najnowszych publikacji dotyczących archiwizacji Webu. Temat jest słabo w Polsce podejmowany.

Zachęcamy zatem  do partycypacji.

Bożena Bednarek-Michalska, redaktorka EBIB

15 lat współkatalogowania w bazie NUKAT

5 lipca br. minęło 15 lat od wprowadzenia pierwszego rekordu bibliograficznego do katalogu centralnego NUKAT, a tym samym od rozpoczęcia w Polsce pełnego współkatalogowania. Początki nie były łatwe, ale biblioteki pokazały, że potrafią owocnie współpracować. Dowód – ponad dziewięciomilionowy zbiór spójnych danych o zasobach naukowych i akademickich bibliotek w Polsce, który cały czas jest intensywnie rozbudowywany. Więcej informacji na blogu BUW.

Nadesłała: I. Ruść