Czerwiec w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

1 czerwca 2017, godz. 19.00, Czytelnia, II piętro

SPOTKANIA Z PSYCHOANALIZĄ – „O POCZUCIU CIĄGŁOŚCI ŻYCIA”

Olga Jabłońska, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, podejmie w swojej prelekcji ciekawe zagadnienie przeżywania własnej historii życia jako całości. Spróbuje określić, co przeszkadza w doświadczaniu ciągłości życia i sprawia, że widzimy je jako zbiór faktów, które trudno połączyć w całość.

Wstęp wolny!

– — – – – – – – – – – – – – – –

7 czerwca, godz. 16.00, sala konferencyjna, III piętro Czytaj dalej

Książka do zrobienia, czyli o książce obrazkowej dla młodzieży – werbinarium

W imieniu organizatorów – Galerii Książki zapraszamy na webinarium!
TEMAT: Książka do zrobienia, czyli o książce obrazkowej dla młodzieży.
PROWADZENIE: Aleksandra Cieślak
KIEDY: 6 czerwca 2017, o godzinie 19.00.
GDZIE: wszędzie! Wystarczy kliknąć https://cld.clickmeeting.com/ksiazka-do-zrobienia i się zalogować… Czytaj dalej

Ankieta Europeany

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w czwartej edycji badania ENUMERATE, którego celem jest zebranie danych dotyczących digitalizacji dziedzictwa kulturowego w Europie. Ankieta, opracowana przez zespół ENUMERATE w ramach projektu Europeana, zawiera pytania dotyczące:

  • · aktywności digitalizacyjnej instytucji,
  • · polityki tworzenia i udostępniania zbiorów cyfrowych,
  • · bezpiecznego przechowywania zbiorów cyfrowych
  • · kosztów związanych z tworzeniem i zapewnieniem trwałości projektów cyfrowych.

Czytaj dalej

„Biuletyn EBIB”

Jesteśmy z Państwem od 1999 r., od początku w wersji open access. Dziękujemy za zaufanie, za publikowanie artykułów i ich czytanie. Zachęcamy do składania tekstów do kolejnych numerów w 2017 r., a także do poczytania o nas. Polecamy najnowszy artykuł Organizacja pracy zespołu redaktorów czasopisma elektronicznego „Biuletyn EBIB” /
Bożena Bednarek-Michalska. Artykuł opublikowany w: Sztuka Edycji 2016 nr 2, s. 83-89.

Innovation and the User Experience: Evaluating and Implementing Discovery Systems – konferencja IFLA

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zaprasza na konferencję satelicką IFLA sekcji Reference and Information Services oraz Information Technology  w dniach 16-17 sierpnia 2017 r. Tytuł konferencji Innovation and the User Experience: Evaluating and Implementing Discovery Systems odzwierciedla najnowsze trendy stosowane w bibliotekach. Czytaj dalej

Dlaczego wracamy do archiwizacji Internetu?

W Biuletynie EBIB w maju wypuściliśmy dla Państwa numer zatytułowany „Archiwizacja internetu”. Już kiedyś w roku 2012 był podobny (Numer 128), ale postanowiliśmy wrócić do tematu, ponieważ wydaje się bardzo ważny, a niepokoi nas to, że w Polsce nadal nie ma instytucji państwowej, która zachowywałaby dla potomnych strony internetowe z domeny PL.

W numerze mamy kilka ciekawych tekstów polskich i zagranicznych autorów, bibliotekarzy, archiwistów, znawców współczesnych mediów oraz jest pogłębiona analiza trzech zagranicznych raportów dotyczących archiwizacji internetu przygotowana przez redaktorkę prowadzącą numer.

Zapraszamy do czytania.