Tydzień z Internetem 2017 – inspiruj się i dziel swoimi pasjami

27 marca ruszył  Tydzień z Internetem – ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W akcję po kolejny raz włącza się Polska. W ponad 300 bibliotekach, szkołach, organizacjach pozarządowych i pracowniach komputerowych odbędą się spotkania, podczas których mieszkańcy odkryją inspirujące blogi i dowiedzą się, jak w sieci dzielić się swoimi pasjami. Czytaj dalej

Rejestracja na konferencję bibliotek medycznych rozpoczęta!

Centrum Informacyjno- Biblioteczne UMED w Łodzi zaprasza na XXXV Konferencję Problemową Bibliotek Medycznych„Library as a Service”, która odbędzie się w Łodzi w dniach 18-20 września 2017 r. Rejestracja uczestników, prelegentów i trenerów została już otwarta.Tematyka tegorocznej konferencji będzie oscylowała wokół roli bibliotekarstwa medycznego wspierającego inicjatywy, projekty i działania swoich instytucji. Współcześnie bibliotekarze służą nauce, swoim użytkownikom oraz swoim organizacjom poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej, wprowadzanie nowych technologii czy sprawnego zarządzania wiedzą. Inspirowanie kolegów bibliotekarzy oraz pracowników instytucji przyczynia się do osiągania lepszych wyników przez placówki naukowe. Wszelkie informacje dostępne są także na Facebooku.

Nadesłała: P. Milewska

.

Pieniądze dla bibliotek, czyli fundraising biblioteczny – konferencja

Biblioteka Uniwersytecka im. J. Giedroycia w Białymstoku serdecznie zaprasza na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową „Pieniądze dla bibliotek, czyli fundraising biblioteczny”, która odbędzie się w dniach 29-30 czerwca 2017 r. Organizatorzy zachęcają do nadsyłania tematów wystąpień wraz z abstraktami. Termin zgłoszeń mija 20 marca br. Referentom organizatorzy proponują gratisowy wyjazd do Grodna. Więcej informacji na stronie konferencji.

Zarządzanie dorobkiem naukowym – seminarium ICM

ICM UW zaprasza na seminarium “Popularyzacja i zarządzanie dorobkiem naukowym – narzędzia, rozwiązania oprogramowanie”, które odbędzie się 10 kwietnia 2017 r. w godzinach 10.00-15.00 w sali 256 Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66. Będę bardzo wdzięczna za przekazanie tej wiadomości do osób, które odpowiadają za kwestie związane z zarządzaniem dorobkiem publikacyjnym w Państwa instytucjach. Czytaj dalej

Wieczorne rozmowy o Otwartej Edukacji – konferencja webinarowa

EBIB jako koalicjant KOED-u zaprasza do udziału w zdalnej  konferencji nt. otwartej edukacji. Konferencja skupiona będzie wokół następujących tematów: 1. Unikaj kłopotów i pomagaj innym. Prawo autorskie i dobre obyczaje; 2. Otwarte zasoby dla nauczycieli – podejście praktyczne; 3. Szkoła otwarta na różnorodność; 4. Dlaczego kocham kulturę remiksu; 5. Szkoła uczy się przez całe życie. Więcej informacji, dokładny program oraz formularz zgłoszeniowy na stronie KOED.

Nadesłał: K. Śliwowski

O Wajdzie i jego aktorach w oświęcimskiej bibliotece

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu serdecznie zaprasza 15 marca, o godz. 18:00, do bibliotecznej auli na spotkanie z cyklu Demontaże Literatury. Tematem spotkania będzie: „Wajda i aktorzy“, a poprowadzi je dr Beata Guczalska.
Andrzej Wajda mówił wielokrotnie, że jedynym momentem prawdziwego natchnienia w pracy reżysera jest moment wyboru aktorów. Jego filmy i przedstawienia naznaczone są bardzo mocną, wyrazistą obecnością aktorów – prawdziwych współtwórców jego dzieł. Wajda był  twórcą, kreatorem aktorów, odkrywał ich talent, kształtował wizerunek i wpływał na ich dalsze artystyczne losy. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w społecznym obiegu takich aktorów, jak Tadeusz Janczar, Tadeusz Łomnicki, Wojciech Pszoniak, Krystyna Janda czy Jerzy Radziwiłowicz bez ról, które zagrali u Wajdy. Na czym polegał szczególny dar reżysera w odnajdywaniu właściwych twórców pamiętnych ról? O tym dowiecie się na spotkaniu. Wstęp jest wolny.