Wolne Lektury największy w Internecie zbiór współczesnej polskiej poezji na wolnej licencji

Pozyskiwanie i udostępnianie online współczesnej, polskiej literatury, to wyzwanie które stawia przed sobą Fundacja Nowoczesna Polska. Pierwszy krok zmierzający do realizacji tego celu został właśnie podjęty. W ramach projektu „Wiersz Wolny na Wolnych Lekturach”, pozyskamy, zdigitalizujemy i udostępnimy tomiki poetyckie polskich współczesnych poetek i poetów. Czytaj dalej

„Podaruj komuś życie na Święta” w Bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu we współpracy z fundacją DKMS, po raz trzeci przeprowadzi rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych pod hasłem „Podaruj komuś życie na Święta”. Akcja odbędzie się w dniach 8-10 grudnia 2016 r. w Galerii Książki.

W ciągu dwóch poprzednich akcji zarejestrowaliśmy ponad 140 osób! Każda z nich może kiedyś uratować życie drugiemu człowiekowi oddając cząstkę siebie w postaci komórek macierzystych. Dlaczego to takie ważne? Co godzinę, w Polsce, jedna osoba dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu z nich jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczep szpiku kostnego lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Dawcą może zostać każdy, ogólnie zdrowy człowiek, pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI. Wszelkie dokładne informacje znajdziecie Państwo na stronie fundacji DKMS oraz u wolontariuszy podczas zorganizowanych w oświęcimskiej Bibliotece Dni Dawcy, 8 i 9 grudnia w godzinach 10:00 – 18:00 i 10 grudnia w godzinach od 9:00 – 15:00.

Pamiętaj: Lekarstwo nosisz w sobie! Pokonajmy nowotwory krwi!

Poczytaj o serwisach dziedzinowych

Ukazał się nowy numer Biuletynu EBIB (już 169 numer) zatytułowany: Serwisy i kompetencje dziedzinowe w bibliotekach. Nasi autorzy  piszą o kompetencjach w odniesieniu do bibliotekarzy dziedzinowych, którzy funkcjonują na uczelniach w mniej lub bardziej sformalizowanych strukturach, a także o sieciowych serwisach dedykowanych różnym grupom użytkowników. Bardzo ciekawe przykłady znajdą Państwo w niniejszym numerze. Zachęcamy do lektury.

Warsztaty z Ambasadorem LABiB

Trwa miesiąc tematyczny „Wy-animuj się! Listopad z Ambasadorami Labib” – wiemy już,
kim są Ambasadorowie LABIB i jakiego wsparcia mogą udzielić bibliotekom. Pora spotkać
się z nimi w działaniu!Zapraszamy do udziału w konkursie „Re-animuj się!”, w którym nagrodami są:
• pakiet konsultacji online,
• warsztaty w dwóch zwycięskich bibliotekach prowadzone przez Ambasadora LABiB w
2017 r.
Jak się zgłosić?

Czytaj dalej

Mamy już plan Biuletynu EBIB na rok 2017

Szanowni Czytelnicy bardzo serdecznie Wam dziękujemy za przygotowanie z nami nowego harmonogramu tematycznego dla naszego wspólnego czasopisma Biuletyn EBIB. Dzięki temu, że przysyłacie do nas dużo tematów, mamy nad czym dyskutować w redakcji i co wybierać. Zachęcamy do przejrzenia tematów na rok 2017 i pisania artykułów zgodnych z nimi: Czytaj dalej