Baśniowy Piknik Literacki w Galerii Książki

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci do oświęcimskiej Biblioteki na Baśniowy Piknik Literacki. Już 4 sierpnia niezwykli goście zabiorą nas w Baśniową Podróż. Grupa Baśnie Właśnie z Poznania przeniesie nas w najdalsze zakątki świata, a nawet czasu, a wszystko za pomocą opowieści, muzyki i zabaw.
Piknik nie tylko rozpocznie podróżniczy miesiąc wakacji z biblioteką, ale również jest częścią realizacji projektu 22. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Baśniowy Piknik Literacki rozpocznie się o godz. 11:00 w Alei Pisarzy przy Bibliotece GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu. Wstęp wolny.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu

Turniej XBOX „TENNIS MASTERS” w Galerii Książki

Galeria Książki zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat do udziału w ekscytujących
rozgrywkach w tenisa ziemnego na xbox. Zapisy trwają do 10 sierpnia
2015 r. w Bibliotece Młodych. Rozgrywki odbędą się 12 sierpnia 2015 r. w
godz. 11:00–13:00. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu

Systemy biblioteczne nowej generacji – platformy usług. Konferencja BGPŚl

W imieniu organizatorów zapraszamy na konferencję Systemy biblioteczne nowej generacji – platformy usług, która odbędzie się 15-16 października 2015 r. w Gliwicach.

Organizatorzy planują wymianę informacji i dyskusję nt. konieczności i możliwości wykorzystania w polskich bibliotekach systemów bibliotecznych następnej generacji, udostępnianych w modelu SaaS, nazywanych także platformami usług bibliotecznych (Library Services Platforms).

Dzieła osierocone – baza danych

Niedługo wejdzie w życie nowe zmienione prawo autorskie, w którym zawarto cały nowy Oddział 5 o dziełach osieroconych – warto się z nim zapoznać. Jednym z obowiązków instytucji uprawnionej będzie umieszczanie opisów dzieł osieroconych w europejskiej bazie danych (Orphan Works DB), która jest w internecie. Już dziś warto przejrzeć informator o tym, co i jak będziemy tam zamieszczać, zanim powstaną rozporządzenia do ustawy i procedury działania.

Wizualizacja dla nauki – konferencja

Otwarte Repozytorium Nauk Historycznych „Lectorium” (Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego) oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego mają przyjemność zaprosić Państwa na konferencję naukową pt. „Wizualizacja dla nauki”. Konferencja odbędzie się 18 września 2015 w godzinach 9.00-18.00 w Warszawie, w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66. Zgłoszenie prosimy wysłać do 1 września br. za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/1rvldrr2NQ1I3b4fBt7vDdIeB0mb5QrHoPgy8ccQvDuE/viewform. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Czytaj dalej