Wystawa i warsztaty „Ekonomiczne Zoo” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do Filii nr 37 (ul. Bazylianówka 85)
do oglądania wystawy   „Ekonomiczne ZOO”,  powstałej w oparciu o książkę „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury”  Grzegorza Kasdepke oraz ilustracje Daniela de Latour. Ekspozycję będzie można oglądać od 2 do 16 lipca.

3 lipca 2015, o godz. 11:00  zapraszamy na warsztaty towarzyszące wystawie, które poprowadzą Iwona Hardej i Daniel de Latour.

Nadesłała: Marta Horabik-Piasecka

Debata z cyklu „Praktyki i niepraktyki kulturalne Polaków”

Serdecznie zapraszamy na pierwszą debatę z cyklu „Praktyki i niepraktyki kulturalne Polaków”, która odbędzie się 30 czerwca o godz. 19.00 w Mediatece, z udziałem: dra hab. Tomasza Szlendaka z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr hab. Barbary Fatygi z Uniwersytetu Warszawskiego, dra hab. Rafała Drozdowskiego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wstęp wolny!
Miejsce: Mediateka – Filia nr 58 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, pl. Teatralny 5 . Data: 30 czerwca (wtorek), godz. 19.00

Międzynarodowa Konferencja CopyCamp 2015

4 listopada 2015 roku odbędzie się czwarta edycja Międzynarodowej Konferencji CopyCamp. Społeczne aspekty prawa autorskiego. CopyCamp to wyjątkowa okazja do podzielenia się refleksją oraz wzięcia udziału w zrównoważonej i wielowątkowej dyskusji na temat wpływu prawa autorskiego na zmiany społeczne zachodzące na świecie. Czytaj dalej

Język angielski dla bibliotekarzy – bezpłatny kurs e-learningowy

Redakcja serwisu Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP zaprasza bibliotekarzy do udziału w bezpłatnym kursie e-learningowym języka angielskiego dla bibliotekarzy. Celem kursu jest podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego przez bibliotekarzy. W trakcie 18 tygodni zdalnych zajęć przewidziane jest doskonalenie umiejętności czytania i słuchania tekstów specjalistycznych, pogłębianie wiedzy w zakresie gramatyki i  słownictwa specjalistycznego oraz poszerzanie wiedzy zawodowej. Czytaj dalej

Zmarł Lucjan Biliński

Szanowni Państwo, otrzymaliśmy w dzisiejszym dniu smutną informację od rodziny, że w dniu 16 czerwca 2015 r. zmarł zasłużony bibliotekarz Pan Lucjan Biliński. Pogrzeb odbędzie się w Warszawie na Cmentarzu Komunalnym Północnym (Wólka Węglowa) w czwartek 25 czerwca 2015 r. o godzinie 10.30, pożegnanie w sali B na Wólce.

 

Wyprawki czytelnicze dla wrocławskich noworodków

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu mają przyjemność zaprosić na inaugurację kolejnej, piątej już edycji projektu „Na dobry początek”.
Zapraszamy 23 czerwca o godzinie 10.30 do Filii nr 4 MBP we Wrocławiu przy ul. Wieczystej 105.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie biblioteki

Nadesłała: Jolanta Grzelczyk

Wycofano się ze zmian ustawy o EO

Rząd wycofuje się z prac nad zmianą Ustawy o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznychUzasadnienie, jakie oficjalnie podano na stronach Rady Ministrów, jest następujące: Wykreślenie projektu założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych z Wykazu Prac Legislacyjnych i Programowych Rady Ministrów wpisanego pod numerem ZD61 konieczne jest z uwagi na krótki czas pozostały na przeprowadzenie procedury legislacyjnej, ze względu na upływ kadencji Rządu oraz w związku z zasadą dyskontynuacji. Wobec zgłoszonego do Wykazu projektu założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych (ZD61) nie została wszczęta procedura legislacyjna, tj. projekt ten nie znajduje się nawet na etapie konsultacji publicznych. Ponadto projekt ten nie stanowi wykonania wyroku Trybunału Konstytucyjnego, nie ma celu implementacji dyrektywy, czy też nie wynika z expose Premiera.