Konferencja LIBER

SPARC Europe zaprasza na otwartą sesję Open Session organizowaną w ramach pre-konferencji  LIBER conference 24 czerwca w Monachium.  Program tego spotkania jest już dostępny online. Sesja będzie dotyczyła roli bibliotekarzy w promowaniu modelu open access w środowisku naukowym.

Informację nadesłała Janna Wellander ze SPARC.

BBM

Przeczytaj artykuł prawniczy!

Rynek mediów cyfrowych z roku na roku rośnie w siłę. W dobie web 2.0 i 3.0 gdzie użytkownicy Internetu chętnie kreują treści w Internecie, a liczne algorytmy tę treść analizują, by później przedstawić pewne obrazy populacji/użytkowników rodzą się nowe zagrożenia i problemy natury prawnej.

Ile możemy dowiedzieć się o osobie śledząc jej aktywność tylko w samych mediach społecznościowych? W jaki sposób możemy zarazić urządzenia złośliwym oprogramowaniem korzystając z mediów społecznościowych? Jakie są granice wolności wypowiedzi prasowej w kontekście prawa do prywatności osób pełniących funkcje publiczne?

Na te pytania mogą nam pomóc odpowiedzieć artykuły opublikowane w kwartalniku naukowym Przegląd Prawa Technologii Informacyjnych wydawanego na licencji Creative Commons przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nadesłała do EBIB Beata Marek

BBM

Wyjazdy do Holandii, Niemiec i na Węgry

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Unia Europejskich Federalistów w Łodzi zapraszają do bibliotekarzy różnych typów bibliotek do udziału w dwóch wyjazdach, zaplanowanych w 2013 roku:

„Biblioteki Holandii i Niemiec – nowoczesne centra multimedialne” oraz „Biblioteki jako centra informacyjne i multimedialne na Węgrzech”. Szczegółowe informacje oraz dokumenty zgłoszeniowe dostępne do pobrania pod adresami:
http://www.oeiizk.waw.pl/joomla/images/pliki/wspolpraca/papenburg2013.zip
http://www.oeiizk.waw.pl/joomla/images/pliki/wspolpraca/budapeszt2013.zip

Szczegółowe programy wyjazdów można otrzymać pisząc odpowiednio na adres:
holandia@oeiizk.waw.pl
budapeszt@oeiizk.waw.pl
Posiadamy jeszcze wolne miejsca i do 31 maja przyjmujemy zgłoszenia.
Zapraszamy
Bożena Boryczka
OEIiZK Warszawa

EBIB zmienia oprogramowanie

Z uwagi na powtarzające się ataki hackerów na nasz portal postanowiliśmy zmienić oprogramowanie, ponieważ poprzedni CMS (Joomla), w wersji, jaka była eksploatowana, zawierał nieusuwalne luki w zabezpieczeniach. Odtworzenie zawartości portalu zajmie nam trochę czasu, ale mamy nadzieję, że nasi czytelnicy zniosą cierpliwie tę próbę. Przepraszamy za wszystkie utrudnienia,

Redakcja EBIB