Zorganizuj w bibliotece Tydzień Konstytucyjny!

Ruszyły zapisy do 4. edycji Tygodnia Konstytucyjnego! Dotychczas zajęcia odbyły się w 915 szkołach, przeprowadziło je 1113 prawników, a skorzystało z nich ponad 84 000 uczniów z całej Polski. Tym razem, do udziału zapraszamy nie tylko szkoły, ale i biblioteki!  Zgłoszenia przyjmujemy do 9 października. Więcej informacji: www.stowarzyszenieholda.pl.

Czytaj dalej

Polskie książki dla Manchesteru

Do EBIB zgłosił się działacz społeczny, polski emigrant żyjący w Manchesterze z inicjatywą stworzenia polskiej biblioteki. Chce nawiązać kontakt z każdym, kto może przekazać na rzecz tego przedsięwzięcia polskie książki. Potrzebują każdy rodzaj literatury, wszystko co wydawane jest w języku polskim: literaturę dziecięcą, młodzieżową, literaturę piękną, poradniki, encyklopedie, książki historyczne, wydawnictwa nielegalnie wydawane w okresie komunizmu i inne.

Adres pomysłodawcy: Marek Goslicki, Polskie Towarzystwo Historyczno-Edukcyjne. Biblioteka Polska. Apartment 42 Manchester Court Federation Road, Stoke on Trent ST6 4HT. Mail: mareck@interia.eu.

Współpraca bibliotek – zapraszamy do lektury „Biuletynu EBIB”

Polecany

Sierpniowo-wrześniowy numer „Biuletynu EBIB” poświęcony współpracy bibliotek powstał właśnie dzięki współpracy Iwony Sójkowskiej (Redakcja EBIB) i Beaty Starosty (Politechnika Wrocławska). W bieżącym numerze redaktorki dążyły do zaakcentowania wielowymiarowości współpracy. Czy to osiągnęły? Odpowiedź pozostawiamy Czytelnikom.

Zagłosuj w IFLA Global Vision!

IFLA zaprasza wszystkich bibliotekarzy do wzięcia udziału w międzynarodowej dyskusji o przyszłości bibliotek oraz roli środowiska bibliotekarskiego w najbliższych latach. Jest to szansa zjednoczenia środowiska bibliotekarskiego z całego świata i podjęcia ważnych rozmów o naciągających zmianach w bibliotekach. Czytaj dalej

Kongres OER na Słowenii

W dniach 18-20 września 2017 r. w Lublanie, na Słowenii, odbędzie się II Światowy Otwarty Kongres Zasobów Edukacyjnych (OER): http://www.oercongress.org.

Ponieważ Kongres przyjął tylko 600 delegatów: przedstawicieli rządów, organizacji pozarządowych, wychowawców, ekspertów, naukowców ze środowisk akademickich i przemysłowych,  to rząd Słowenii  przygotował multimedialne imprezy VideoLectures. Net, MiTeam na stronach http://www.oercongress.org/vico/.

Czytaj dalej

Seminarium „Rewolucja czy ewolucja? Budowanie kultury organizacyjnej w bibliotece”

Biblioteka Politechniki Koszalińskiej zaprasza na bezpłatne, czwarte już seminarium naukowe z cyklu „Nowoczesna biblioteka – inspiracje, ludzie, wyzwania” 25 września br. Założeniem organizatora jest stworzenie dla bibliotekarzy województwa zachodniopomorskiego forum do dyskusji na tematy tylko pozornie dalekie od codziennej praktyki bibliotekarskiej. Zachęcamy do zapoznania się z programem. Czytaj dalej

Politechnika Gdańska uruchomiła nowy serwis o nazwie MOST Wiedzy

„Multidyscyplinarny Otwarty System Transferu Wiedzy – MOST Wiedzy” to portal, którego podstawowym celem jest prezentacja oraz promocja dorobku naukowego pracowników Politechniki Gdańskiej. Stanowi on również platformę wymiany wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowym a przedsiębiorcami. Czytaj dalej