Knowledge Rights 21: Elastyczne wyjątki od praw autorskich – kolejny krok dla Europy?

Zapraszamy na webinar projektu Knowledge Rights 21: Elastyczne wyjątki od praw autorskich – kolejny krok dla Europy?  Webinar zgromadzi prawników z Uniwersytetu Narodowego Chengchi (Tajwan), King’s College London i Uniwersytetu Bournemouth (Wielka Brytania).Tematem spotkania będzie elastyczny dozwolonym użytek z perspektywy systemów prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem Japonii, Tajwanu i Europy. Rejestracja.

Bibliometryczne analizy Otwartej Nauki – konferencja w Poznaniu!

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Pracownia Komunikacji Naukowej UAM mają zaszczyt zaprosić na Pierwszą Poznańską Konferencję Centrum Naukometrycznego BUP pt. „Bibliometryczne analizy Otwartej Nauki”, która odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. Konferencja skierowana jest do naukowców, doktorantów, bibliotekarzy oraz pracowników działów nauki i projektów. EBIB objął wydarzenie patronatem medialnym.

Czytaj dalej

Ludow@ Prasa Cyfrowa

Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu w 2022 roku dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Cyfrowa oraz z Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego zdigitalizowała  czasopisma regionalne.

Zadanie pn. „Ludow@ prasa cyfrowa” polegało na przeprowadzeniu niezbędnych prac konserwatorskich, zdigitalizowaniu, opracowaniu i udostępnieniu 190 zeszytów czasopism „Tygodnika” i „Gazety Narodowej”. Oba tytuły ukazywały się w okresie międzywojennym w Toruniu i stanowiły  mutacje regionalnej gazety  „Słowo Pomorskie”.

Czytaj dalej