Konferencja „Biblioteka dla Dydaktyki II”, Chorzów, 11 czerwca 2018

BIBLIOTEKA Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Instytut Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie serdecznie zapraszają na Konferencję „Biblioteka dla Dydaktyki II”.  Zapraszamy w dniu 11 czerwca 2018 (poniedziałek) do Wyższej Szkoły Bankowej Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, ul. Sportowa 29, Aula im. Prof. dr hab. Lucyny Frąckiewicz. Udział w konferencji jest bezpłatny. Czytaj dalej

Kolejna edycja akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji promowania czytelnictwa jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. W tym roku czytanie zaplanowano na 8 czerwca, a start na godzinę 10.00. Głównym celem jest promowanie czytania dla przyjemności, bez wielkiej ideologii i przymusu. By książka nie kojarzyła się młodzieży ze szkolnym obowiązkiem, tylko rozrywką w gronie znajomych.

Szczegóły i zdjęcia pokazujące skalę akcji znajdują się na stronie www.czytamy.org.

Czytaj dalej

BIBLIOTEKA… to więcej niż myślisz

Biblioteka Akademicka Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji, której przewodnie hasło zachęca do rozważań teoretycznych i praktycznych aspektów funkcjonowania współczesnych bibliotek.

Konferencja ma być również impulsem do analizy lokalnej, regionalnej i globalnej bibliotekarskiej rzeczywistości, do spojrzenia na strategię i wizję rozwoju, na sprzyjające rozwojowi możliwości, a także pojawiające się bariery i zagrożenia.
W imieniu organizatora ZAPRASZAMY!

Małopolskie Forum Bibliotek 2018

W dniach 24-26 października w Krakowie po raz kolejny odbędzie się Małopolskie Forum Bibliotek 2018 pt. „Biblioteka 2.028”. Organizatorzy –  Biblioteka Jagiellońska, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Okręg Małopolski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, zapraszają do udziału. Więcej informacji pojawi się wkrótce na stronie konferencji.

Nadesłała: Żaneta Kubic