Odjazdowy Zjazd dla odjazdowych bibliotekarzy!

W imieniu organizatorów zapraszamy na Ogólnopolski Odjazdowy Zjazd Odjazdowych Bibliotekarzy, który odbędzie się 5 czerwca 2018 r. (wtorek), w godz. 11.00-16.00, w Centrum Informacyjno-Biblioteczne Un. Medycznego w Łodzi. W zjeździe mogą wziąć udział obecni Organizatorzy Lokalni, chętni do dołączenia do tego grona oraz wszyscy aktywni i pełni energii bibliotekarze. Udział w zjeździe jest bezpłatny. ZGŁOŚ SIĘ do 25 maja!

Nadesłała: A. Marciniak

 

Polscy uczniowie biją rekord we wspólnym czytaniu książek

8 czerwca o godz. 10.00 odbędzie się kolejna edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce: „Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie będą bili rekord w czytaniu książek w jednym momencie. W zeszłym roku czytało 459 tys. osób.

Organizatorem akcji jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole”, a współorganizatorami ponad 2000 bibliotek szkolnych, publicznych i pedagogicznych. Symbol akcji to rekord liczby czytających, ale jej faktycznym celem jest promocja czytania dla przyjemności i kreowanie mody na czytanie. Czytaj dalej

Małopolskie Forum Bibliotek – Biblioteka 2.028

Zapraszamy na konferencję organizowaną w ramach Małopolskiego Forum Bibliotek pod hasłem „Biblioteka 2.028. Między nadmiarem a niedostatkiem”. Tematycznie konferencja odwołuje się do modelu Biblioteki 2.0. Będzie czas na debatę o obecnej kondycji bibliotek i ich użytkowników oraz na rozważania nad możliwymi scenariuszami przemian w nadchodzących latach pod wpływem zmieniającego się otoczenia medialno-komunikacyjnego. Czytaj dalej

Usługa Office 365 i platforma Microsoft Educator Community – webinarium

Szukasz inspiracji do prowadzonych przez siebie zajęć i chcesz poznać miejsce, gdzie znajdziesz mnóstwo materiałów zarówno w języku polskim jak i angielskim? Chcesz być na czasie i poznać najnowsze, bezpłatne w zastosowaniach edukacyjnych narzędzia z usługi Office 365? Słyszałeś o nich, ale nie wiesz jak działają i dlaczego warto wykorzystać je w pracy osobistej i z uczniami? Może chcesz się dowiedzieć, jak uruchomić usługę w swojej szkole/placówce?  To webinarium jest dla Ciebie!

Serwis EBP SBP wspólnie z firmą Microsoft zamierza prowadzić darmowy projekt szkoleniowy realizowany on-line. Ankieta i informacje szczegółowe.