Warsztat dla liderek_ów NGO i bibliotekarek_rzy

W imieniu Fundacji Culture Shock zapraszamy na ciekawe i bezpłatne szkolenia, organizowane stacjonarnie w Warszawie nt. wypalenia zawodowego i aktywistycznego:

Jest jeszcze kilka miejsc i bibliotekarze są mile widziani!!!

Gala wręczenia 28. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

Już 8 października o godz. 11:00 na uroczystej gali w Bibliotece GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu poznamy zwycięski tytuł i zdobywcę Koziołka 28. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej. „Mądra głowa” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Nagrody, której nadrzędnym celem jest promowanie najlepszych polskich książek dla dzieci, spełniających rygorystyczne kryteria oceny pod względem literackości, przesłania oraz zgodności z radosną wizją twórczości, jaką uprawiał patron – Kornel Makuszyński.

Czytaj dalej

Biblioteki osobliwości – konferencja online

„Biblioteki osobliwości” to konferencja organizowana z okazji 425-lecia PAN Biblioteki Gdańskiej. Spotkania odbywać się będą 24 września w godzinach 9:00-16:20 i 25 września w godzinach 9:00-15:25. Szczegółowy program konferencji dostępny jest pod linkiem: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/LibrariesofCuriosities. Zapraszamy!

Konferencja online e-Technologie w Kształceniu Inżynierów

Dyrekcja Centrum e-Learningu AGH serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji online e-Technologie w Kształceniu Inżynierów (eTEE). Konferencja odbędzie się już w przyszłym tygodniu w dniach 16-17.09.

Zapraszam do zapoznania się z programem oraz na stronę rejestracji na konferencję i warsztaty poświęcone modelowi odwróconej klasy, czyli flipped classroom.  

Jak nauczyciele w Polsce i innych krajach UE oceniają zdalną edukację? – najnowszy raport

Fundacja Centrum Cyfrowe i Communia Association zapraszają na premierę najnowszego raportu o sytuacji nauczycieli w czasie pandemii. Spotkanie odbędzie się online 15 września o 16:00.

Po przeprowadzeniu dwóch edycji zeszłorocznego badania „Edukacja zdalna w czasie pandemii”, postanowiliśmy wyjść poza granice Polski. Tak powstał przekrojowy raport „Remote education during the pandemic: lessons learned from the teachers’ perspective” obejmujący już nie tylko Polskę, ale i Niemcy, Słowenię, Grecję, Portugalię, Czechy i Włochy. Spotkanie organizowane jest w ramach międzynarodowej konferencji Open Education Policy Forum. Prowadzone będzie w języku angielskim.

Rejestracja na wydarzenia

„Biblioteki naukowe – doświadczenia przeszłości, wyzwania jutra” – DOŁĄCZ do uczestników konferencji

Już wkrótce, tj. 9-10 września w Białymstoku, odbędzie się pierwsza po dłuższym czasie konferencja stacjonarna pt. „Biblioteki naukowe – doświadczenia przeszłości, wyzwania jutra” organizowana z okazji 70-lecia  Biblioteki Politechniki Białostockiej.
Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze chcieliby dołączyć do grona uczestników, do wysyłania zgłoszeń na adres bpb.konferencja@pb.edu.pl w terminie do 31 sierpnia 2021 roku.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego – Anna Gogiel-Kuźmicka