Galeria Książki w Oświęcimiu zaprasza…

Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu zaprasza:

  1. Dzieci w wieku od 10 lat na manualne zajęcia artystyczne – Filcowanie na mokro. Zajęcia odbędą się 20 lutego, o godz. 17:00, a poprowadzi je Grażyna Dziedzic-Dziędziel. Na zajęcia obowiązują zapisy w Bibliotece Młodych, osobiście lub telefonicznie 33 847 98 01. Udział jest bezpłatny.
  2. Do bibliotecznej, 21 lutego o godz. 18:00, na spotkanie z fotografem, Pawłem Bazylewiczem, który będzie mówił o tym, jak korzystnie wychodzić na zdjęciach. Każdy uczestnik będzie mógł pozować do zdjęcia według wskazówek fotografa. Zdjęcia zostaną wydrukowane i będzie można je zabrać do domu. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Konferencja „Informacja – dobro publiczne czy prywatne?”

W związku z licznymi sugestiami dotyczącymi zmiany terminu Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „INFORMACJA – DOBRO PUBLICZNE CZY PRYWATNE? OD NADMIARU DO UMIARU” w Opolu organizatorzy uprzejmie informują, że podjęto decyzję o przesunięciu konferencji na dzień 23 czerwca 2017 r.

Nadesłała: A. Jańdziak

Biblioteczne EkoWalentynki

Ponad 100 miejscowości w Polsce, również Oświęcim, bierze udział w VII edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”. Akcja zostanie oficjalnie zainaugurowana w Dzień Zakochanych – 14 lutego 2017 r. Zbiórka baterii w oświęcimskiej Bibliotece GALERIA KSIĄŻKI będzie prowadzona od 13 lutego, do 22 kwietnia 2017 r., czyli do Dnia Ziemi. W pierwszym tygodniu, w zamian za każdą przyniesioną baterię będą rozdawane słodycze, lizaki i różne gadżety.

W programie bibliotecznych EkoWalentynek przewidziano również: Czytaj dalej

Biblioteki i archiwa na jednolitym rynku cyfrowym

Pod takim hasłem odbędzie się 15 lutego 2017 r., w Narodowym Instytucie Audiowizualnym konferencja, podczas której omówione zostaną takie zagadnienia, jak digitalizacja zasobów bibliotecznych, otwarte zasoby edukacyjne, standardy archiwizacji dokumentów elektronicznych, zastosowanie technologii mikrokomputerów w bibliotekach, prawnoautorskie aspekty działalności bibliotek i archiwów, problemy podatkowe w funkcjonowaniu bibliotek i archiwów, długoterminowa archiwizacja publikacji elektronicznych, projektowanie i ocena systemów informacyjno-wyszukiwawczych. Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem udziału w konferencji jest wypełnienie formularza.

Nadesłała: E. Korzeniowska

Konferencja Biblioteki Uniwersyteckiej w Olsztynie

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowej
Biblioteki Uniwersyteckiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie „Ewolucja nowych przestrzeni bibliotecznych. Od założeń do praktyki”, która odbędzie się w dniach 14-15 września 2017 r. Organizatorzy przygotowali film promujący konferencję, który koniecznie trzeba zobaczyć. Czytaj dalej