Międzynarodowa Rada Nauki popiera Open Access

Międzynarodowa Rada Nauki (International Council for Science) w specjalnym oświadczeniu uznała Open Access za kluczowy mechanizm gwarantujący rozwój nauki. W oświadczeniu zamieszczono także pięć najważniejszych założeń OA oraz dwanaście wskazówek, które mają pomóc w realizowaniu idei otwartego dostępu do nauki. Treść artykułu.

Rusza Elsevier’s Metrics Development Program

Elsevier’s Metrics Development Program rozpoczął zbieranie zgłoszeń projektów badawczych z zakresu naukometrii. Do programu mogą przystąpić zarówno poszczególni naukowcy, jak i  całe zespoły badawcze zajmujące się tworzeniem oprogramowania czy opracowywaniem algorytmów, których celem jest wielopoziomowa ewaluacja nauki. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie programu.

Oferta kursów e-learningowych Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kursów e-learningowych, które Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu planuje realizować w roku szkolnym 2014/2015 na platformie Bibliotecznego Centrum Zdalnej Edukacji (moodle.wmbp.edu.pl).
Kursy e-learningowe są dostępne dla wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy i zdobywaniem nowych umiejętności.
Oferta jest dostępna na stronie http://wmbp.edu.pl/e-learning-2013-2014/

Odmienione Lustro Biblioteki

Lustro Biblioteki ma nową stronę WWW. Zawiera ona więcej informacji podanych w przejrzystej formie.
Kafelkowy wygląd – dzięki niemu możliwy jest dostęp do jeszcze większej liczby treści.
BiblioNews – czyli informacje i ważne artykuły związane z bibliotekami. Wszystkie te artykuły pojawią się w kafelku cytatu na morskim tle.
Wyszukiwarka – umieszczona w pasku zakładek.
Nowe biblioteki – jeszcze więcej informacji o nowych bibliotekach. Najbardziej interesujące zmiany biblioteczne pojawią się w osobnych artykułach, pozostałe w zestawieniach.

ORCID – The Open Researcher & Contributor ID – webinarium

IAMS zaprasza na webinarium “ORCID – The Open Researcher & Contributor ID”, w czasie którego zostaną zaprezentowane rożne aspekty stosowania identyfikatora ORCID. Webinarium przeznaczone jest przede wszystkich dla przedstawicieli świata nauki, dla specjalistów z dziedziny informacji, twórców oprogramowania, wydawców czasopism, dostawców danych i wszystkich innych zainteresowanych osób. Czytaj dalej