„Lew Politechniki Wrocławskiej” dla naszej redakcyjnej koleżanki Ani Komperdy

Ta prestiżowa nagroda przyznawana przez Kapitułę składającą się z obecnego i byłych rektorów stanowi wyraz szczególnego wyróżnienia i jest przyznawana pracownikom Politechniki Wrocławskiej, niezależnie od zajmowanego stanowiska, którzy swoja pracą, zaangażowaniem i pomysłami rozsławiają imię uczelni, przynoszę jej chlubę i podnoszą prestiż w środowisku akademickim.
Ania otrzymała ją za wieloletnią pracę na rzecz uczelni, zaangażowanie oraz zasługi we wspieraniu działalności naukowo-badawczej Politechniki Wrocławskiej. Gratulujemy!

Ania Komperda ze statuetką
Nasza „Lwica” ze statuetką

Czytaj dalej

Webinarium o twórczości Marcina Szczygielskiego

Centrum Literatury Dziecięcej – MBP Oświęcim zaprasza na webinarium poświęcone twórczości Marcina Szczygielskiego. Webinarium organizowanej jest w ramach projektu 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
Webinarium odbędzie się 27 listopada o godz. 20.30.
Prowadzenie dr Karolina Starnawska.
Więcej informacji

Przewodnik kulturalny, czyli jak rozwijać kompetencje kulturowe dzieci i młodzieży?

Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Bielsku-Białej wraz z Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, serdecznie zapraszają nauczycieli bibliotekarzy, polonistów, nauczycieli wiedzy o kulturze oraz animatorów i pracowników instytucji kultury na konferencję „Przewodnik kulturalny, czyli jak rozwijać kompetencje kulturowe dzieci i młodzieży? – możliwości działań oraz współpracy bibliotek szkolnych z instytucjami kultury”, która odbędzie się 29 listopada 2019 r. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, ul J. Słowackiego 17, w godz.: 9.30 – 15.00. 

Czytaj dalej

Ranking Bibliotek – 2019 – wypełnij ankietę

W 2011 roku po raz pierwszy Instytut Książki i „Rzeczpospolita”nagrodziły samorządy, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.
Przed nami dziewiąta już edycja rankingu najlepiej prowadzonych bibliotek. Chcemy wskazać i opisać gminy, które przywiązują szczególną wagę do rozwijania czytelnictwa, aktywności społecznych i przekształcają biblioteki w ośrodki służące tym celom. Czytaj dalej

Dołącz do Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa ECSM 2019r.

ECSM to ogólnoeuropejska kampania, którą organizuje ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. Przez cały październik we wszystkich krajach członkowskich odbywają się wydarzenia, które podnoszą świadomość na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii.
Serdecznie zapraszamy do udziału w inicjatywie Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa ECSM 2019r. Czytaj dalej

Publiczna inauguracja europejskiego projektu dla otwartej nauki w Instytucie Badań Literackich PAN

Konsorcjum OPERAS otrzymało 2 miliony euro od Komisji Europejskiej z programu Horyzont 2020 na realizację nowego dwuletniego projektu OPERAS-P (Open Scholarly Communication in the European Research Area for Social Sciences and Humanities – Preparation). Celem projektu jest rozwój OPERAS, europejskiej infrastruktury badawczej dla otwartej komunikacji naukowej w naukach humanistycznych i społecznych. Serdecznie zapraszamy na publiczną inaugurację projektu, która odbędzie się 1 października o 13:00 w Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie (Nowy Świat 72, s. 144). Czytaj dalej