Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu pozyskała dotacje na działania na rzecz promocji czytelnictwa i działalności kulturalnej

Od maja do grudnia 2018 roku Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu zrealizuje działania dla dzieci, młodzieży, rodzin, osób z dysfunkcją wzroku
i bibliotekarzy z powiatu oświęcimskiego. Wybór działań i oferty będzie ogromny
i zróżnicowany. Dziesięć projektów zrealizowanych zostanie za łączną kwotę 185 tys. zł.

Czytaj dalej

Akcja protestacyjna pracowników kultury

Pikieta pracowników instytucji kultury – bibliotekarzy, muzealników i filharmoników  w piątek 18 maja 2018 r. o godz. 18.00 podczas otwarcia Nocy Muzeów w Krakowie (przed Muzeum Archeologicznym w Krakowie, ul. Senacka 3).

Uczestnicy kolejny już raz będą domagali się szacunku do swoich zawodów, godnych płac, adekwatnych do obowiązków i wypracowanych sukcesów. Będą również upominali się o wyrównanie wieloletnich zaległości w systemie płac pracowników instytucji kultury, dla których organizatorem jest województwo małopolskie.

Czytaj dalej

Niewygodne dla władzy – zgłoszenia na konferencję

Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
organizuje, w dniach 18–19 października 2018 r. w Toruniu, V Ogólnopolską Konferencję Naukową „Niewygodne dla władzy. Ograniczanie wolności słowa”.

Na propozycje wystąpień organizatorzy czekają do 14 maja 2018 r.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji. Czytaj dalej

Konkurs fotograficzny „Bibliotekarz inny niż myślisz”

Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu organizuje 6 edycję konkursu „Bibliotekarz inny niż myślisz”. Celem konkursu jest przedstawienie pracy bibliotekarza w humorystycznym ujęciu z wykorzystaniem rekwizytów, kostiumów itp. Fotografie dopuszczone do udziału w konkursie będą oceniane pod kątem inwencji i kreatywności.

Prezentacja zdjęć i rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce podczas seminarium „Biblioteki świata“ w dniu 8 maja 2018 r.
Aby uzyskać szczegółowe informacje zapraszam na stronę Biblioteki WSB w Poznaniu: http://www.wsb.pl/poznan/studenci/biblioteka
Nadesłał: Paweł Pioterek

Spotkanie z ISBN podczas Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej

W Poznaniu odbędzie się spotkanie ISBN w praktyce podczas Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej.
O najważniejszych funkcjonalnościach serwisu e-isbn, zmianach w normie ISBN i planach na przyszłość opowie Katarzyna Nakonieczna z Biblioteki Narodowej.
Spotkanie będzie miało miejsce 24 marca br., w sobotę, o godz. 12.30 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (pawilon 15, wejście od ul. Głogowskiej).
Natomiast Targi odbędą się w dniach 23-25 marca na terenie MTP (pawilon 1, wejście od ul. Głogowskiej).