Niewygodne dla władzy – zgłoszenia na konferencję

Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
organizuje, w dniach 18–19 października 2018 r. w Toruniu, V Ogólnopolską Konferencję Naukową „Niewygodne dla władzy. Ograniczanie wolności słowa”.

Na propozycje wystąpień organizatorzy czekają do 14 maja 2018 r.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji. Czytaj dalej

Konkurs fotograficzny „Bibliotekarz inny niż myślisz”

Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu organizuje 6 edycję konkursu „Bibliotekarz inny niż myślisz”. Celem konkursu jest przedstawienie pracy bibliotekarza w humorystycznym ujęciu z wykorzystaniem rekwizytów, kostiumów itp. Fotografie dopuszczone do udziału w konkursie będą oceniane pod kątem inwencji i kreatywności.

Prezentacja zdjęć i rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce podczas seminarium „Biblioteki świata“ w dniu 8 maja 2018 r.
Aby uzyskać szczegółowe informacje zapraszam na stronę Biblioteki WSB w Poznaniu: http://www.wsb.pl/poznan/studenci/biblioteka
Nadesłał: Paweł Pioterek

Spotkanie z ISBN podczas Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej

W Poznaniu odbędzie się spotkanie ISBN w praktyce podczas Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej.
O najważniejszych funkcjonalnościach serwisu e-isbn, zmianach w normie ISBN i planach na przyszłość opowie Katarzyna Nakonieczna z Biblioteki Narodowej.
Spotkanie będzie miało miejsce 24 marca br., w sobotę, o godz. 12.30 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (pawilon 15, wejście od ul. Głogowskiej).
Natomiast Targi odbędą się w dniach 23-25 marca na terenie MTP (pawilon 1, wejście od ul. Głogowskiej). 

Kierunek e-książka. Moda i Tradycja

W dniach 4-10 marca br. obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Czytania E-książek (Read An E-book Week). Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Wydawnictwem Uniwersytetu Łódzkiego organizuje z tej okazji seminarium „Kierunek e-książka. Moda i Tradycja”. Spotkanie odbędzie się w sali 102 Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego 6 marca w godzinach 10.00-15.00.
Szczegółowy program na stronie Uniwersytetu Łódzkiego. 

Konkurs Literacki „O Laur Dziewina‘’ 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych „Dwukropek” w Żarach, Klub Literacki ZLP O/Zielona Góra w Żarach zapraszają do udziału w XI edycji ogólnopolskiego Konkursu Literackiego O Laur Dziewina 2018. Konkurs odbywa się pod patronatem Zarządu Oddziału Związku Literatów Polskich w Zielonej Górze. Więcej informacji znajduje się na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach.