ebib 
Nr 9/2008 (100), EBIB – czasopismo otwarte. Felieton
  następny artykuł   

 


Felieton rocznicowy
Szanowni, gorliwi i wierni Czytelnicy Biuletynu EBIB

Starzejemy się pięknie, przyszła i na nas rocznica wydania setnego numeru EBIB. Pocieszające jest to, że starzejemy się w miłym, inteligentnym i czytającym towarzystwie, czyli razem z Wami. Lektura setnego numeru Biuletynu EBIB utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie zmarowaliśmy tych 10 lat i zrobiliśmy razem z Wami kawał dobrej roboty. W roku 1998 nie sądziliśmy, że tak to wyjdzie, byliśmy wtedy lekko zestresowani.

Pierwsze zdjęcie redakcji EBIB, Warszawa, BN, 29.01.1999


Tysiące wejść do serwisu, poczytność czasopisma oraz materiałów konferencyjnych, setki listów od Was z cennymi uwagami i propozycjami, rozmowy i spotkania pokazują, że nas trochę lubicie. Popatrzcie na zespół EBIB, jest nas dużo, w większości to młodzież bibliotekarska, która pracuje dla Was codziennie, społecznie, z zapałem i zaangażowaniem, które przenosi się na jakość Elektronicznej Biblioteki - Platformy Cyfrowej SBP.

To najładniejsze z roku 2004


W waszej obecności chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim redaktorom EBIB, a szczególnie tym, którzy przetrwali 10 lat, a są to: Anna Filipowicz, Anna Komperda i Marzena Marcinek. Wyrazy największego uznania należą się także HONORUSOM, którzy byli z nami kiedyś, a zwłaszcza naszym kolegom informatykom, którzy poświęcili EBIB-owi całą swoją wiedzę, czas i kilka lat twórczej pracy, tj. Aleksandrowi Radwańskiemu i Szymonowi Matuszewskiemu, którzy zabezpieczyli trwanie serwisu na lata i stale, w razie awarii i trudnych chwil, są z nami. Bez nich nie przetrwalibyśmy nawet roku! Niezwykle zasłużeni dla EBIB-u są także: nasz sekretarz Barbara Szczepańska, Dagmara Sawicka, zdobywająca pieniądze na przetrwanie, Joanna Broniarczyk, odpowiedzialna za technologie, Bożena Grocholska, Joanna Grześkowiak, Beata Antczak-Sabala, Barbara Sękowska-Reinke - najdłużej pracujące i biorące na siebie obowiązki szefów zespołów. Nie wymienię wszystkich macie ich on-line codziennie, możecie do nich zapukać, zamailować, zaskypować i co tam jeszcze chcecie - z pewnością złapiecie kontakt.

Serwis ewoluuje pod patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, zmienia się i wchodzi na nowe technologie, bierze pod skrzydła kolejne portale tak, byście Państwo mieli w jednym miejscu pełną informację o tym, co w świecie bibliotekarskim się dzieje i co sami kreujecie dla przyszłości.

Dziękujemy Wam, że jesteście z nami, dajecie nam napęd i wiarę w to, że warto pracować społecznie dla ważnej idei. Obiecujemy zmiany na lepsze - już wkrótce. Mamy świadomość własnych niedoskonałości i tak niech zostanie, bo dzięki temu idziemy do przodu.Z wirtualnym, redaktorskim westchnieniem "WOW"…
Bożena Bednarek-Michalska

 Początek stronyFelieton rocznicowy / // W: Biuletyn EBIB [Dokument elektroniczny] / red. naczelny Bożena Bednarek-Michalska - Nr 9/2008 (100) grudzień/styczeń. - Czasopismo elektroniczne. - [Warszawa] : Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich KWE, 2010. - Tryb dostępu: http://www.ebib.info/2010/100/a.php?felieton_rocznicowy. - Tyt. z pierwszego ekranu. - ISSN 1507-7187