EBIB 
Nr 3/2005 (64), Książka dla dzieci i młodzieży. Felieton
  Następny artykuł   

 


Felieton prowadzącego


Tym razem prezentujemy Państwu numer, który powstał we współpracy z redakcją czasopisma Guliwer. O specyfice i charakterze tego periodyku przeczytają Państwo w tekście zatytułowanym Guliwer. Czasopismo o książce dla dziecka. Cztery pierwsze artykuły głównej części naszego Biuletynu zostały wybrane z najlepszych publikacji Guliwera w latach 2003-2004. Mamy nadzieję, że będzie to zachęta do sięgnięcia po jedyne w Polsce czasopismo, w całości poświęcone sprawom książki dla dzieci.

Kolejne artykuły Grażyny Lewandowicz-Nosal i Anny Urgacz dostarczają wskazówek bibliograficznych pomocnych bibliotekarzom pracującym z dziećmi, zaś tekst Beaty Łaszewskiej-Radwańskiej przedstawia świat lektur z perspektywy ucznia klasy drugiej szkoły podstawowej.

Numer przynosi również szereg tekstów na inne tematy. Warto zwrócić uwagę na tekst Johna Byforda o egzemplarzu obowiązkowym oraz omówienie zjawiska Creative Commons w artykule Justyny Hofmokl i Alka Tarkowskiego. Na zakończenie prezentujemy przegląd wybranych tytułów z prasy SBP, po które warto sięgać dla poszerzenia profesjonalnej wiedzy. Oddajemy Państwu niniejszy numer z pełnym przekonaniem, że znajdą w nim Państwo interesującą i pożyteczną lekturę.

Redaktorzy prowadzący:
Grażyna Lewandowicz-Nosal
Beata Łaszewska-Radwańska
Aleksander Radwański

 Początek stronyFelieton prowadzącego / // W: Biuletyn EBIB [Dokument elektroniczny] / red. naczelny Bożena Bednarek-Michalska. - Nr 3/2005 (64) marzec. - Czasopismo elektroniczne. - [Warszawa] : Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich KWE, 2005. - Tryb dostępu: http://www.ebib.pl/2005/64/felieton64.php. - Tyt. z pierwszego ekranu. - ISSN 1507-7187