EBIB 
nr 10/2001 (28), Rynek książki.
Prezentacje
Poprzedni
artykuł Następny
artykuł     

 
Rozmiar: 45 bajtów

Wioletta Wielgosz
Biblioteka Analiz

Biblioteka Analiz

Rozmiar: 45 bajtów

Wydawnictwo Biblioteka Analiz jest wydawcą dwóch pism: dwutygodnika "Biblioteka Analiz" oraz miesięcznika "Magazyn Literacki KSIĄŻKI".

"Biblioteka Analiz" to jedyny w Polsce dwutygodnik o rynku wydawniczo-księgarskim. W każdym numerze zamieszczane są bieżące informacje o wydarzeniach w branży, analizy poszczególnych sektorów rynku oraz generalnych trendów rozwojowych, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych, informacje o zmianach adresów i telefonów, oferty pracy. Pismo rozprowadzane jest wyłącznie w prenumeracie.

"Magazyn Literacki KSIĄŻKI" to obecnie największy polski miesięcznik o książce. Jest to nowoczesny miesięcznik dla wydawców i księgarzy, będący najszybszym i najpełniejszym źródłem informacji o nowościach na rynku księgarskim. Pismo jest w całości kolorowe, wydawane na wysokiej klasy papierze, w nowym, wygodnym formacie. Znajdują się w nim informacje o książce, życiu wydawniczym, recenzje nowości ukazujących się na rynku.

"Magazyn Literacki KSIĄŻKI" jest wydawany w nakładzie 4000 egzemplarzy - 71% kierowane jest do osób z branży księgarskiej i wydawniczej, 15% trafia bezpośrednio do czytelników w formie prenumeraty, 14% rozprowadzane jest przez sieci EMPIK na terenie całej Polski.

Biblioteka Analiz wydaje również książki. W tym roku już po raz czwarty ukazała się znana publikacja Łukasza Gołębiewskiego "Rynek książki w Polsce", w której autor na blisko pięciuset stronach analizuje bieżącą sytuację na rynku wydawniczo-księgarskim, omawia prognozy rozwoju rynku, charakteryzuje ponad sto wydawnictw i firm dystrybucyjnych, wreszcie pisze o nowych mediach, bibliotekach i czytelnictwie. Nakładem Biblioteki Analiz ukazuje się również seria "Raporty", w której dotychczas wydane zostały takie publikacje jak: "Raport o księgarstwie" Jolanty Walewskiej, "Raport o książce katolickiej" oraz "Raport o multimediach" Jakuba Frołowa, "Książka szkolna 2001. Informator", "Import i eksport publikacji w Polsce" (wersja polsko-angielska) Jacka Lewinsona, "Zaplanuj budżet na rok 2001" Łukasza Gołębiewskiego, "Raport o książce szkolnej" (praca zbiorowa), wreszcie publikacje Tadeusza Mośka dotyczące sektora książki edukacyjnej - "Dla nauczyciela i ucznia" oraz "Podręczniki 2000/2001".

Wydawnictwo prowadzi także sprzedaż wysyłkową książek poprzez "Klub Książki Branżowej". W katalogu klubowym zostały zebrane publikacje przydatne w codziennej pracy wydawcy, księgarza, pracownika biblioteki.

Biblioteka Analiz prowadzi ponadto badania rynku książki: prognozy rozwoju rynku, badania sektorowe, analizy porównawcze. Klientami firmy są, m.in.: Reader`s Digest, Hachette, McKinsley, Onet.pl, Azymut, Metapress, Jacek Santorski & Co, Young Digital Poland.

Rozmiar: 45 bajtów Na początek Rozmiar: 45 bajtów


 
Biblioteka Analiz [Dokument elektroniczny] / Wioletta Wielgosz. - Warszawa : KWE SBP. - EBIB ; 2001 nr 28. - Tryb dostępu : http://www.ebib.pl/2001/28/wielgosz.html