EBIB 
nr 10/2001 (28), Rynek książki.
Prezentacje
Poprzedni
artykuł Następny
artykuł     

 
Rozmiar: 45 bajtów

Krystyna Otłowska
OSDW azymut

Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw azymut

Rozmiar: 45 bajtów

Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw azymut Sp. z o.o. w Warszawie powstał w maju 1999 roku, jako wyłączny dystrybutor Wydawnictwa Naukowego PWN, które w 100% jest właścicielem Spółki. Kapitał zakładowy azymutu wynosi obecnie 15,2 miliona zł. Chociaż OSDW azymut nadal jest wyłącznym dystrybutorem książek Wydawnictwa Naukowego PWN i Wydawnictwa Szkolnego PWN, równolegle wzrasta udział innych wydawnictw w przychodach firmy. W rozliczeniach z klientami dominują faktury zamknięte.

Spółka ma siedem oddziałów: w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu oraz pięć przedstawicielstw handlowych: w Katowicach, Rzeszowie, Białymstoku, Olsztynie i Lublinie. Kontakty z klientami w całym kraju realizuje ponad 70 przedstawicieli handlowych.

Łączna powierzchnia magazynów Spółki wynosi ponad 10 tys. m kw., Magazyn Centralny i linia wysyłkowa znajdują się w Łodzi. OSDW azymut obsługuje obecnie ponad 450 wydawców, ponad 2400 księgarń, prawie 1000 bibliotek, sieć salonów EMPiK oraz wszystkie sieci hipermarketów w całym kraju.

Po dwóch latach działalności OSDW azymut jest wiodącym dystrybutorem książek na polskim rynku wydawniczo-księgarskim. Pomimo trudnej sytuacji i spadku całkowitej sprzedaży na rynku książki w Polsce, w porównaniu do poprzedniego roku, już we wrześniu osiągnął wzrost wyniku sprzedaży o 20%.

W ofercie OSDW azymut znajduje się ponad 36 000 tytułów, dzięki czemu Spółka jest profesjonalnym, wysokiej jakości źródłem zaopatrzenia we wszystkie książkowe i albumowe publikacje, zarówno dla księgarzy i hurtowników, jak i dla bibliotekarzy. Firma w coraz większym zakresie uczestniczy w przetargach na zakup i dostawę książek dla bibliotek z całego kraju. Klientom internetowym Spółka, jako pierwsza tego typu firma w Polsce, oferuje usługi z zakresu e-commerce oraz zakup licencji na największą w kraju Wirtualną Bazę Danych o książkach, zawierającą opisy bibliograficzne i reprodukcje okładek, z opcją jej stałej aktualizacji.

Rozmiar: 45 bajtów Na początek Rozmiar: 45 bajtów


 
Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw azymut [Dokument elektroniczny] / Krystyna Otłowska. - Warszawa : KWE SBP. - EBIB ; 2001 nr 28. - Tryb dostępu : http://www.ebib.pl/2001/28/otlowska.html